Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
Περισσότερες πληροφορίες διευκολύνουν την καλύτερη επικοινωνία.
Υποβλήθηκε με επιτυχία!
We bellen je snel terug!
Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα: | Wanshida |
| Πιστοποίηση: | CE, ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Q43-2000 |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 σετ |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Sea Worthy |
| Χρόνος παράδοσης: | 35 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T, L/C |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 30 σετ/μήνα |
| Μοντέλο:: | Q43-2000 | Δύναμη κοπής: | 2000KN |
|---|---|---|---|
| Δυναμικό: | Προσαρμοσμένο | Χρώμα: | Προσαρμοσμένο |
| Εγγύηση: | 1 Έτος | Μήκος λεπίδας: | 800 χλστ |
| Εξουσία: | 22 KW | Μέγεθος σκραπ (mm): | 65*65 φ75 |
| Επισημαίνω: | Μηχανές επεξεργασίας απορριμμάτων 200 τόννων,Μηχανές επεξεργασίας σκραπ 7,5 χιλιοστών |
||
Συμπαγής Υδραυλική Μηχανή Ψαλιδιού Αλιγάτορα για Παραπροϊόντα 2000kN Δύναμη Κοπής 12-20 Φορές ανά Λεπτό
Η Μηχανή Ψαλιδιού Αλιγάτορα 2000kN είναι μια ισχυρή υδραυλική λύση κοπής σχεδιασμένη για απαιτητικά περιβάλλοντα επεξεργασίας παλιοσιδήρου. Εξοπλισμένη με μια στιβαρή λεπίδα 800mm και ένα μεγάλο άνοιγμα λεπίδας 380mm, αυτή η μηχανή είναι ικανή να χειριστεί παχύτερα και ισχυρότερα υλικά σε σύγκριση με μικρότερα μοντέλα.
Αυτό το υδραυλικό ψαλίδι αλιγάτορα έχει σχεδιαστεί για χρήστες που χρειάζονται υψηλότερη ικανότητα κοπής, διατηρώντας παράλληλα ένα συμπαγές και εύκολο στη λειτουργία σύστημα. Χρησιμοποιείται ευρέως σε αυλές παλιοσιδήρου, κέντρα ανακύκλωσης μετάλλων και βιομηχανικά εργαστήρια όπου η επεξεργασία βαρύτερων χαλύβδινων ράβδων, σωλήνων και δομικών παραπροϊόντων αποτελεί μέρος των καθημερινών εργασιών.
Με έναν ισορροπημένο συνδυασμό δύναμης κοπής, ταχύτητας και ανθεκτικότητας, το Q43-2000 προσφέρει μια πρακτική αναβάθμιση για επιχειρήσεις που επιδιώκουν να αυξήσουν την παραγωγικότητα χωρίς να μετακινηθούν σε υπερμεγέθη συστήματα ψαλιδιού.
Καθώς ο όγκος των παραπροϊόντων και το πάχος των υλικών αυξάνονται, πολλές λειτουργίες ανακύκλωσης αρχίζουν να αντιμετωπίζουν νέες προκλήσεις:
Χωρίς τον κατάλληλο εξοπλισμό, αυτά τα ζητήματα μπορούν να περιορίσουν σημαντικά την επιχειρησιακή ικανότητα και την κερδοφορία.
Η μηχανή ψαλιδιού αλιγάτορα Q43-2000 έχει σχεδιαστεί για να αντιμετωπίσει αυτές τις προκλήσεις με βελτιωμένη απόδοση:
Αυτό την καθιστά ιδανική λύση για αναβάθμιση από μηχανήματα μεσαίας κατηγορίας σε ένα πιο ικανό και αποδοτικό σύστημα κοπής.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | Ψαλίδι Αλιγάτορα Q43-2000 |
| Μέγιστη Δύναμη Ψαλιδιού | 2000 kN |
| Μέγιστη Δύναμη Συγκράτησης | 25 kN |
| Άνοιγμα Λεπίδας | 380 mm |
| Μήκος Λεπίδας | 800 mm |
| Συχνότητα Κοπής | 12–20 φορές/λεπτό |
| Εφαρμόσιμο Μέγεθος Παραπροϊόντων | 65×65 mm / Φ75 mm |
| Ισχύς Κινητήρα | 22 kW |
| Λειτουργία Λειτουργίας | Χειροκίνητη τροφοδοσία, Χειροκίνητος ή Ημιαυτόματος PLC |
Αυτό το ψαλίδι αλιγάτορα για παλιοσίδηρο είναι κατάλληλο για ένα ευρύ φάσμα βαρέων εφαρμογών:
Είναι ιδιαίτερα αποτελεσματικό για την κοπή στρογγυλών ράβδων μεγαλύτερης διαμέτρου, τετράγωνου χάλυβα και μικτών δομικών παραπροϊόντων.
Η μηχανή λειτουργεί χρησιμοποιώντας ένα υδραυλικά κινούμενο σύστημα λεπίδων. Τα υλικά παραπροϊόντων τροφοδοτούνται χειροκίνητα στην περιοχή κοπής, όπου τοποθετούνται μεταξύ της άνω και της κάτω λεπίδας. Ο υδραυλικός κύλινδρος στη συνέχεια οδηγεί την άνω λεπίδα προς τα κάτω με ισχυρή δύναμη, κόβοντας το υλικό καθαρά.
Το μεγάλο άνοιγμα λεπίδας επιτρέπει την εύκολη τοποθέτηση παχύτερων υλικών, ενώ ο σταθερός κύκλος κοπής εξασφαλίζει συνεπή αποτελέσματα. Με τον ημιαυτόματο έλεγχο PLC, μπορούν να επιτευχθούν επαναλαμβανόμενοι κύκλοι κοπής με μειωμένη προσπάθεια από τον χειριστή.
Κατά την επιλογή ενός υδραυλικού ψαλιδιού αλιγάτορα, λάβετε υπόψη τα εξής:
Ε1: Τι υλικά μπορεί να χειριστεί αυτή η μηχανή;
Μπορεί να κόψει χαλύβδινες ράβδους, σωλήνες, αλουμίνιο, χαλκό και δομικά παραπροϊόντα εντός του καθορισμένου εύρους μεγεθών.
Ε2: Ποιο είναι το πλεονέκτημα του μεγαλύτερου ανοίγματος λεπίδας;
Ένα άνοιγμα 380mm επιτρέπει ευκολότερη τροφοδοσία ογκωδών ή ακανόνιστων παραπροϊόντων, βελτιώνοντας την αποδοτικότητα και την ασφάλεια.
Ε3: Είναι αυτή η μηχανή κατάλληλη για συνεχή λειτουργία;
Ναι, ειδικά με τη λειτουργία ημιαυτόματου PLC, υποστηρίζει σταθερή συνεχή κοπή.
Ε4: Πώς συγκρίνεται με το μοντέλο 1200kN;
Το μοντέλο 2000kN προσφέρει υψηλότερη δύναμη κοπής και μεγαλύτερη χωρητικότητα, καθιστώντας το κατάλληλο για παχύτερα υλικά.
Ε5: Παρέχετε υποστήριξη μετά την πώληση;
Ναι, προσφέρουμε 12μηνη εγγύηση, προμήθεια ανταλλακτικών και δια βίου τεχνική υποστήριξη.