Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
Περισσότερες πληροφορίες διευκολύνουν την καλύτερη επικοινωνία.
Υποβλήθηκε με επιτυχία!
We bellen je snel terug!
Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα: | Wanshida |
| Πιστοποίηση: | CE, ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Q43-2000 |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 ΣΕΤ |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Αξιοπλοϊκή συσκευασία |
| Χρόνος παράδοσης: | 25-35 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T, L/C |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 30 σετ/μήνα |
| μάρκα plc: | Mitsubishi ή Siemens | Χρήση: | Τρίψιμο μετάλλων |
|---|---|---|---|
| Μέγιστο που λειτουργεί: | 380 χλστ | Κατάσταση: | Νέος |
| Μήκος λεπίδας: | 800 χλστ | Εξουσία: | 22 KW |
| Μεγέθη απορριμμάτων: | 65*65 Φ75(mm) | Συχνότητα ανά λεπτό: | 12-20 (φορές) |
Ο ψαλιδωτής Q43-2000 Alligator Shear έχει σχεδιαστεί για μικρές και μεσαίες επιχειρήσεις επεξεργασίας παλιοσιδήρου που χρειάζονται μια πρακτική, ανθεκτική και οικονομικά αποδοτική λύση κοπής. Πολλά εργοστάσια ανακύκλωσης αντιμετωπίζουν προκλήσεις όπως υπερμεγέθη παλιοσίδηρα που είναι δύσκολο να μεταφερθούν, χαμηλή απόδοση κοπής και υψηλή εξάρτηση από εργατικό δυναμικό.
Αυτό το μηχάνημα βοηθά στην επίλυση αυτών των προβλημάτων παρέχοντας σταθερή υδραυλική δύναμη κοπής, συνεπή απόδοση και ευέλικτες λειτουργίες. Χρησιμοποιείται ευρέως για την επεξεργασία χαλύβδινων ράβδων, σωλήνων, προφίλ και μη σιδηρούχων μετάλλων σε μικρότερα, διαχειρίσιμα μεγέθη για μεταφορά ή περαιτέρω τήξη.
Με τη συμπαγή του δομή και την σχετικά χαμηλή απαίτηση ισχύος, είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για εργαστήρια με περιορισμένο χώρο ή ασταθείς συνθήκες τροφοδοσίας ρεύματος.
Υψηλή δύναμη κοπής 2000 kN εξασφαλίζει αποτελεσματική επεξεργασία παλιοσιδήρου μεσαίου πάχους
Μήκος λεπίδας 800 mm παρέχει καλή ισορροπία μεταξύ χωρητικότητας και κατανάλωσης ενέργειας
Άνοιγμα λεπίδας 380 mm επιτρέπει τη διαχείριση διαφόρων σχημάτων και μεγεθών παλιοσιδήρου
12-20 κοπές ανά λεπτό βελτιώνει την αποδοτικότητα εργασίας και μειώνει το κόστος εργασίας
Διαθέσιμη χειροκίνητη ή ημιαυτόματη λειτουργία PLC για διαφορετικά επίπεδα προϋπολογισμού
Σταθερό υδραυλικό σύστημα εξασφαλίζει ομαλή λειτουργία και μεγάλη διάρκεια ζωής
Συμπαγής σχεδιασμός μειώνει τον χώρο εγκατάστασης και τις απαιτήσεις πολιτικών εργασιών
Χαμηλή κατανάλωση ενέργειας (22 kW) κατάλληλη για αναπτυσσόμενες αγορές
Αυτό το μηχάνημα είναι κατάλληλο για ένα ευρύ φάσμα υλικών και βιομηχανιών:
Εργοστάσια ανακύκλωσης παλιοσιδήρου που επεξεργάζονται μικτό παλιοσίδηρο
Εργαστήρια που χειρίζονται οπλισμό, χαλύβδινους σωλήνες και δομικό χάλυβα
Εγκαταστάσεις ανακύκλωσης μη σιδηρούχων μετάλλων που ασχολούνται με αλουμίνιο και χαλκό
Σταθμοί συλλογής που απαιτούν μείωση μεγέθους πριν από τη μεταφορά
Τυπικά υλικά περιλαμβάνουν οπλισμό, γωνιακό χάλυβα, στρογγυλό χάλυβα, σωλήνες, προφίλ αλουμινίου και καλώδια χαλκού.
| Στοιχείο | Παράμετρος |
|---|---|
| Μοντέλο | Q43-2000 |
| Μέγιστη Δύναμη Κοπής | 2000 kN |
| Δύναμη Συγκράτησης | 25 kN |
| Άνοιγμα Λεπίδας | 380 mm |
| Μήκος Λεπίδας | 800 mm |
| Συχνότητα Κοπής | 12-20 φορές/λεπτό |
| Μέγιστο Μέγεθος Παλιοσιδήρου | 65 × 65 mm / Φ75 mm |
| Ισχύς Κινητήρα | 22 kW |
| Λειτουργία Λειτουργίας | Χειροκίνητη τροφοδοσία, Χειροκίνητη ή ημιαυτόματη PLC |
Για πολλούς αγοραστές, η κύρια ανησυχία δεν είναι μόνο η απόδοση αλλά και η μακροπρόθεσμη χρηστικότητα. Το Q43-2000 είναι ένα ώριμο και αποδεδειγμένο σχέδιο που έχει χρησιμοποιηθεί ευρέως σε διάφορες αγορές. Προσφέρει καλή ισορροπία μεταξύ κόστους επένδυσης και ημερήσιας παραγωγής, καθιστώντας το ιδανικό για επιχειρήσεις που επιθυμούν σταθερή λειτουργία χωρίς υπερβολική επένδυση σε μεγάλο εξοπλισμό.
Σε σύγκριση με τη χειροκίνητη κοπή, βελτιώνει σημαντικά την αποδοτικότητα διατηρώντας απλή λειτουργία, κάτι που είναι σημαντικό για περιοχές με περιορισμένο εξειδικευμένο εργατικό δυναμικό.
Κατανοούμε ότι οι συνθήκες εργασίας διαφέρουν από χώρα σε χώρα. Αυτό το μηχάνημα μπορεί να προσαρμοστεί με βάση τις απαιτήσεις σας:
Τάση και συχνότητα (π.χ., 380V / 415V / 440V / 50Hz / 60Hz)
Κίνηση με κινητήρα ντίζελ για περιοχές χωρίς σταθερή ηλεκτρική ενέργεια
Αναβάθμιση συστήματος PLC για υψηλότερο αυτοματισμό
Προσαρμογή υλικού και διαμόρφωσης λεπίδας για συγκεκριμένους τύπους παλιοσιδήρου
Με πάνω από 40 χρόνια εμπειρίας στην κατασκευή υδραυλικών μηχανημάτων, παρέχουμε αξιόπιστες και πρακτικές λύσεις για παγκόσμιους πελάτες.
Όλα τα μηχανήματα παράγονται υπό αυστηρό ποιοτικό έλεγχο και συμμορφώνονται με τα πρότυπα CE και ISO9001. Η ομάδα μηχανικών μας υποστηρίζει την προσαρμογή και παρέχουμε μακροπρόθεσμη τεχνική υποστήριξη και προμήθεια ανταλλακτικών για να διασφαλίσουμε σταθερή λειτουργία.
Ε1: Τι υλικά μπορεί να επεξεργαστεί αυτό το μηχάνημα;
Είναι κατάλληλο για χαλύβδινες ράβδους, οπλισμό, σωλήνες, γωνιακό χάλυβα, αλουμίνιο, χαλκό και άλλα μεσαία και ελαφρά παλιοσίδηρα.
Ε2: Μπορεί να χειριστεί βαριά παλιοσίδηρα;
Αυτό το μοντέλο έχει σχεδιαστεί κυρίως για υλικά μεσαίου μεγέθους. Για παχύτερα ή μεγαλύτερα παλιοσίδηρα, συνιστάται μηχάνημα υψηλότερης χωρητικότητας.
Ε3: Είναι απαραίτητος ο έλεγχος PLC;
Όχι. Η χειροκίνητη λειτουργία είναι πιο οικονομική. Συνιστάται η ημιαυτόματη λειτουργία PLC εάν θέλετε υψηλότερη απόδοση και μειωμένη εργασία.
Ε4: Ποιες είναι οι απαιτήσεις εγκατάστασης;
Το μηχάνημα χρειάζεται μόνο ένα απλό θεμέλιο και μπορεί να εγκατασταθεί γρήγορα.
Ε5: Είναι περίπλοκη η συντήρηση;
Όχι. Η δομή είναι απλή και τα βασικά εξαρτήματα είναι εύκολα προσβάσιμα. Τα ανταλλακτικά είναι τυποποιημένα και εύκολα στην αντικατάσταση.
Ε6: Μπορείτε να ταιριάξετε την τοπική παροχή ρεύματος;
Ναι, μπορούμε να προσαρμόσουμε το μηχάνημα σύμφωνα με τις τοπικές απαιτήσεις τάσης και συχνότητας.