Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
Περισσότερες πληροφορίες διευκολύνουν την καλύτερη επικοινωνία.
Υποβλήθηκε με επιτυχία!
We bellen je snel terug!
Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα: | WANSHIDA |
| Πιστοποίηση: | CE, ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Q43-1200 |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 σετ |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Sea Worthy |
| Χρόνος παράδοσης: | 25 ΗΜΕΡΕΣ |
| Όροι πληρωμής: | T/T, L/C |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 30 σετ/μήνα |
| Μοντέλο:: | Q43-1200 | Δύναμη κοπής: | 1200 KN |
|---|---|---|---|
| Δυναμικό: | 220V/380V ή όπως απαιτείται | Χρώμα: | Προσαρμοσμένο |
| Εγγύηση: | 1 Έτος | Ισχύς κινητήρα: | 15 Kw |
| Μήκος λεπίδας: | 800 χλστ | Μεγέθη απορριμμάτων: | 40*40 Φ45mm |
| Επισημαίνω: | Q43-1200 Ψαλίδι για κοπή μετάλλων,Ψαλίδια για κοπή μετάλλων 15 kW,15 kW φορητό ψαλίδι αλιγάτορα |
||
Ο ψαλιδιστής κροκόδειλος Q43-1200 είναι μια εξαιρετικά αποδοτική και συμπαγής υδραυλική λύση κοπής, σχεδιασμένη για μικρές έως μεσαίες εργασίες επεξεργασίας παλιοσίδερων. Κατασκευασμένο για ανθεκτικότητα και ακρίβεια, αυτό το μηχάνημα χρησιμοποιείται ευρέως σε αυλές παλιοσίδερων, σταθμούς ανακύκλωσης και εργαστήρια επεξεργασίας μετάλλων, όπου η σταθερή απόδοση κοπής και η απλότητα λειτουργίας είναι απαραίτητες.
Με δύναμη ψαλιδισμού 1200 kN, ο Q43-1200 προσφέρει ισχυρή ικανότητα κοπής για ένα ευρύ φάσμα σιδηρούχων και μη σιδηρούχων μετάλλων, συμπεριλαμβανομένων χαλύβδινων ράβδων, προφίλ αλουμινίου, χάλκινων ράβδων και ελαφρών δομικών παλιοσίδερων. Η συμπαγής του δομή, σε συνδυασμό με ευέλικτες λειτουργίες, τον καθιστά ιδανική επιλογή για επιχειρήσεις που αναζητούν οικονομικά αποδοτική και αξιόπιστη μείωση του μεγέθους των παλιοσίδερων.
Σε αντίθεση με τα υπερμεγέθη συστήματα ψαλιδισμού, αυτός ο ψαλιδιστής κροκόδειλος εστιάζει στην αποδοτικότητα, τη χαμηλή κατανάλωση ενέργειας και την ευκολία χρήσης – καθιστώντας τον ιδιαίτερα κατάλληλο για πελάτες που απαιτούν σταθερή απόδοση χωρίς περίπλοκη εγκατάσταση ή υψηλό λειτουργικό κόστος.
Τυπικές Εφαρμογές:
Κέντρα ανακύκλωσης παλιοσίδερων, σταθμοί συλλογής μετάλλων, επεξεργασία βιομηχανικών αποβλήτων, μικρά χαλυβουργεία, μονάδες ανάκτησης μη σιδηρούχων μετάλλων.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | Ψαλιδιστής Κροκόδειλος Q43-1200 |
| Μέγιστη Δύναμη Ψαλιδισμού | 1200 kN |
| Μέγιστη Δύναμη Συγκράτησης | 80 kN |
| Μήκος Λεπίδας | 800 mm |
| Συχνότητα Κοπής | 9–20 φορές/λεπτό |
| Εφαρμόσιμο Μέγεθος Παλιοσίδερων | 40×40 mm / Φ45 mm |
| Ισχύς | 15 kW |
| Λειτουργία | Χειροκίνητη τροφοδοσία, Χειροκίνητη ή ημιαυτόματη PLC |
Ο υδραυλικός ψαλιδιστής κροκόδειλος λειτουργεί μέσω ενός ισχυρού υδραυλικού κυλίνδρου που οδηγεί την άνω λεπίδα προς τα κάτω έναντι μιας σταθερής κάτω λεπίδας. Το υλικό παλιοσίδερων τροφοδοτείται χειροκίνητα στη ζώνη κοπής, όπου συγκρατείται σταθερά και στη συνέχεια κόβεται με υψηλή δύναμη.
Το σύστημα εξασφαλίζει ομαλή κίνηση, ακριβή κοπή και ελάχιστους κραδασμούς. Με προαιρετικό έλεγχο PLC, ο κύκλος κοπής μπορεί να αυτοματοποιηθεί για να βελτιωθεί η συνέπεια και να μειωθεί η κόπωση του χειριστή.
Για αγοραστές που αναζητούν έναν οικονομικά αποδοτικό ψαλιδιστή παλιοσίδερων, αυτό το μοντέλο προσφέρει μια εξαιρετική αρχή χωρίς συμβιβασμούς στην απόδοση.
Ε1: Τι υλικά μπορεί να κόψει αυτός ο ψαλιδιστής κροκόδειλος;
Είναι κατάλληλο για χαλύβδινες ράβδους, αλουμίνιο, χαλκό, ελαφρά παλιοσίδερα, σωλήνες και μικρά δομικά μέταλλα εντός του καθορισμένου εύρους μεγέθους.
Ε2: Είναι απαραίτητος ο έλεγχος PLC;
Όχι υποχρεωτικός. Η χειροκίνητη λειτουργία λειτουργεί καλά για μικρότερους φόρτους εργασίας, ενώ η ημιαυτόματη λειτουργία PLC βελτιώνει την αποδοτικότητα για συνεχή λειτουργία.
Ε3: Πόσο συχνά χρειάζονται αντικατάσταση οι λεπίδες;
Η διάρκεια ζωής των λεπίδων εξαρτάται από τη σκληρότητα του υλικού και τη συχνότητα χρήσης, αλλά γενικά διαρκεί πολύ λόγω της κατασκευής από κράμα υψηλής αντοχής. Η αντικατάσταση είναι απλή και οικονομικά αποδοτική.
Ε4: Ποιος είναι ο ιδανικός χρήστης για αυτό το μηχάνημα;
Μικρές έως μεσαίες αυλές παλιοσίδερων, σταθμοί ανακύκλωσης και εργαστήρια με μέτριες ημερήσιες ανάγκες επεξεργασίας.
Ε5: Παρέχετε εγκατάσταση και τεχνική υποστήριξη;
Ναι. Προσφέρουμε διαδικτυακή καθοδήγηση, εγχειρίδια λειτουργίας και προαιρετική υποστήριξη μηχανικού, μαζί με μακροχρόνια τεχνική βοήθεια.
Παρέχουμε εγγύηση 12 μηνών για τον Ψαλιδιστή Κροκόδειλο Q43-1200, μαζί με τεχνική υποστήριξη εφ' όρου ζωής. Ανταλλακτικά όπως λεπίδες, τσιμούχες και υδραυλικά εξαρτήματα είναι άμεσα διαθέσιμα.
Η ομάδα μας μπορεί επίσης να βοηθήσει με:
Αν ψάχνετε για έναν αξιόπιστο, συμπαγή και υψηλής απόδοσης ψαλιδιστή κροκόδειλο, ο Q43-1200 είναι μια έξυπνη επένδυση.
Επικοινωνήστε μαζί μας σήμερα για να λάβετε μια εξατομικευμένη λύση και προσφορά βάσει των συγκεκριμένων αναγκών σας σε υλικό και χωρητικότητα.