Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
Περισσότερες πληροφορίες διευκολύνουν την καλύτερη επικοινωνία.
Υποβλήθηκε με επιτυχία!
We bellen je snel terug!
Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα: | Wanshida |
| Πιστοποίηση: | CE, ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Q43-2000 |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 σετ |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Sea Worthy |
| Χρόνος παράδοσης: | 25 ΗΜΕΡΕΣ |
| Όροι πληρωμής: | T/T, L/C |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 30 σετ/μήνα |
| Μοντέλο: | Q43-2000 | Δύναμη κοπής: | 2000KN |
|---|---|---|---|
| Δυναμικό: | Προσαρμοσμένο | Χρώμα: | Προσαρμοσμένο |
| Εγγύηση: | 1 Έτος | Ισχύς κινητήρα: | 22 KW |
| Μήκος λεπίδας: | 800 χλστ | Μέγεθος σκραπ (mm): | 65*65 φ75 |
| Επισημαίνω: | Ψαλιδάκι παλαιοσιδήρου 30 kW,Διάτμηση παλιοσίδερων 2000 Kn,2000 Kn Υδραυλική κουρευτική μηχανή |
||
Το Ψαλίδι Αλιγάτορας 2000kN είναι κατασκευασμένο για λειτουργίες που απαιτούν ισχυρότερη ικανότητα κοπής και υψηλότερη παραγωγικότητα κατά τον χειρισμό μεσαίων έως βαρέων απορριμμάτων. Με μήκος λεπίδας 800mm και εκτεταμένο άνοιγμα λεπίδας 380mm, αυτό το μηχάνημα είναι ειδικά σχεδιασμένο για την αποτελεσματική επεξεργασία μεγαλύτερων και πυκνότερων μεταλλικών απορριμμάτων.
Αυτό το υδραυλικό ψαλίδι αλιγάτορας για μεταλλικά απορρίμματα ξεχωρίζει εστιάζοντας στην πρακτική απόδοση σε πραγματικές συνθήκες εργασίας. Αντί απλώς να αυξάνει την ισχύ, βελτιώνει την ευκολία τροφοδοσίας, τη σταθερότητα κοπής και την αποδοτικότητα του κύκλου – καθιστώντας το εξαιρετικά κατάλληλο για αυλές ανακύκλωσης που επεξεργάζονται καθημερινά μικτά και ακανόνιστα υλικά.
Είναι μια ιδανική επιλογή για επιχειρήσεις που αναβαθμίζουν από μικρότερα μοντέλα και αναζητούν μια πιο παραγωγική και ανθεκτική λύση κοπής χωρίς σημαντική αύξηση της πολυπλοκότητας λειτουργίας.
Καθώς οι λειτουργίες ανακύκλωσης επεκτείνονται, πολλοί χρήστες αντιμετωπίζουν κρυφές αναποτελεσματικότητες:
Αυτά τα ζητήματα όχι μόνο μειώνουν την παραγωγικότητα, αλλά αυξάνουν επίσης την ένταση εργασίας και το λειτουργικό κόστος.
Το υδραυλικό ψαλίδι αλιγάτορας Q43-2000 αντιμετωπίζει αυτά τα σημεία με μια πιο βελτιστοποιημένη δομή και απόδοση:
Αυτό το μηχάνημα λειτουργεί ως μια αξιόπιστη λύση προεπεξεργασίας, προετοιμάζοντας τα απορρίμματα σε διαχειρίσιμα μεγέθη για περαιτέρω χειρισμό ή μεταφορά.
| Στοιχείο | Προδιαγραφή |
|---|---|
| Μοντέλο | Ψαλίδι Αλιγάτορας Q43-2000 |
| Μέγιστη Δύναμη Κοπής | 2000 kN |
| Μέγιστη Δύναμη Συγκράτησης | 25 kN |
| Άνοιγμα Λεπίδας | 380 mm |
| Μήκος Λεπίδας | 800 mm |
| Συχνότητα Κοπής | 12–20 φορές/λεπτό |
| Εφαρμόσιμο Μέγεθος Απορριμμάτων | 65×65 mm / Φ75 mm |
| Ισχύς Κινητήρα | 22 kW |
| Λειτουργία Λειτουργίας | Χειροκίνητη τροφοδοσία, Χειροκίνητη ή ημιαυτόματη PLC |
Το μηχάνημα ψαλιδιού αλιγάτορας εφαρμόζεται ευρέως σε σενάρια όπου μεγαλύτερα απορρίμματα χρειάζονται αποτελεσματική μείωση μεγέθους:
Είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για την κοπή παχιών στρογγυλών ράβδων, τετράγωνου χάλυβα, σωλήνων και μικτών δομικών απορριμμάτων.
Το μηχάνημα χρησιμοποιεί ένα υδραυλικό σύστημα κίνησης για να παράγει ισχυρή κίνηση κοπής. Τα απορρίμματα τροφοδοτούνται χειροκίνητα στη ζώνη κοπής και τοποθετούνται μεταξύ των λεπίδων. Ένας υδραυλικός κύλινδρος ωθεί την άνω λεπίδα προς τα κάτω, κόβοντας το υλικό έναντι της κάτω λεπίδας.
Το μεγαλύτερο άνοιγμα λεπίδας επιτρέπει στους χειριστές να φορτώνουν υλικά πιο αποτελεσματικά, μειώνοντας τον χρόνο προετοιμασίας. Με ημιαυτόματο έλεγχο PLC, το μηχάνημα μπορεί να εκτελεί συνεχείς κύκλους κοπής, βελτιώνοντας τη συνέπεια και μειώνοντας τη χειροκίνητη εργασία.
Όταν επιλέγετε ένα ψαλίδι αλιγάτορας για μεταλλικά απορρίμματα, εστιάστε στις πραγματικές ανάγκες χρήσης αντί απλώς στην ισχύ:
Το Q43-2000 είναι μια ισχυρή επιλογή για χρήστες που χρειάζονται υψηλότερη αποδοτικότητα χωρίς να μετακινηθούν σε συστήματα μεγάλης κλίμακας ψαλιδιών.
Ε1: Μπορεί αυτό το μηχάνημα να χειριστεί ακανόνιστα ή μικτά απορρίμματα;
Ναι, το μεγάλο άνοιγμα λεπίδας καθιστά ευκολότερη την επεξεργασία ακανόνιστων και ογκωδών υλικών.
Ε2: Ποιο είναι το κύριο πλεονέκτημα σε σχέση με μικρότερα μοντέλα;
Η υψηλότερη δύναμη κοπής και η μεγαλύτερη ικανότητα τροφοδοσίας βελτιώνουν σημαντικά την αποδοτικότητα για παχύτερα υλικά.
Ε3: Είναι ασφαλής η χειροκίνητη τροφοδοσία;
Ναι, με σωστή λειτουργία και διαδικασίες ασφαλείας, η χειροκίνητη τροφοδοσία είναι σταθερή και χρησιμοποιείται ευρέως σε αυτόν τον τύπο μηχανήματος.
Ε4: Απαιτεί μεγάλο χώρο εγκατάστασης;
Όχι, το μηχάνημα έχει σχεδιαστεί για να παραμένει συμπαγές, ενώ προσφέρει υψηλότερη απόδοση.
Ε5: Μπορεί να ενσωματωθεί με άλλο εξοπλισμό;
Ναι, μπορεί να χρησιμοποιηθεί μαζί με πρέσες, μεταφορικές ταινίες ή άλλα συστήματα ανακύκλωσης για μια ολοκληρωμένη γραμμή επεξεργασίας.