Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
Περισσότερες πληροφορίες διευκολύνουν την καλύτερη επικοινωνία.
Υποβλήθηκε με επιτυχία!
We bellen je snel terug!
Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα: | WANSHIDA |
| Πιστοποίηση: | CE and ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Y83-125 |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 Σετ |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Αξιοπλοϊκή συσκευασία |
| Χρόνος παράδοσης: | 40 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 10 σετ/μήνα |
| Ονομα: | εξαγωγή μεταλλικού πρεσοπωτήρα | Μοντέλο: | Y83-125 |
|---|---|---|---|
| Ονομαστική δύναμη: | 1250 χιλ | μέγεθος κουτιού τύπου: | 1200 × 700 × 600mm (L × W × H) |
| Μέγεθος Bale: | 250 × 250mm (W × H) ή 300 × 300 (W × H) | μήκος κύκλου: | App.120sec |
| Υδραυλική πίεση του συστήματος: | 25MPa (Bale-Discharging 6MPa) | βάρος: | Περίπου 5000kgs |
125 Τόνοι Υδραυλική Μηχανή Συμπίεσης Μετάλλων
για Ανακύκλωση Μεταλλικών Απορριμμάτων με Θάλαμο 1200×700×600mm
Αυτή η υδραυλική μηχανή συμπίεσης μετάλλων 125 τόνων είναι σχεδιασμένη για τη συμπίεση μεταλλικών απορριμμάτων σε συμπαγείς και μεταφερόμενες δεσμίδες. Είναι κατάλληλη για αυλές ανακύκλωσης, εργαστήρια επεξεργασίας μετάλλων και κέντρα συλλογής απορριμμάτων όπου απαιτείται συμπίεση μεσαίας χρήσης.
Με μέγεθος θαλάμου 1200×700×600mm, αυτή η μηχανή συμπίεσης μεταλλικών απορριμμάτων προσφέρει μια καλή ισορροπία μεταξύ χωρητικότητας τροφοδοσίας και φυσικού αποτυπώματος της μηχανής. Η ενότητα της δεσμίδας μπορεί να είναι 250×250mm ή 300×300mm, γεγονός που καθιστά την αποθήκευση και τη μεταφορά πολύ ευκολότερη.
Σε πολλές εργασίες ανακύκλωσης, τα χαλαρά μέταλλα καταλαμβάνουν υπερβολικό χώρο και δημιουργούν επιπλέον κόστος χειρισμού. Αυτή η μηχανή βοηθά στην επίλυση αυτού του προβλήματος με πρακτικό τρόπο. Μπορεί να μην είναι η μεγαλύτερη μηχανή συμπίεσης, αλλά για καθημερινή χρήση στην αυλή είναι πολύ χρήσιμη και σταθερή.
Στην επιχείρηση ανακύκλωσης απορριμμάτων, οι πελάτες αντιμετωπίζουν συχνά παρόμοια προβλήματα.
Πρώτον, τα χαλαρά απορρίμματα καταλαμβάνουν υπερβολικό χώρο αποθήκευσης. Τα κοψίματα χάλυβα, τα ελαφρά απορρίμματα και τα μικτά μεταλλικά κομμάτια μπορούν γρήγορα να κάνουν την αυλή ακατάστατη και δύσκολη στη διαχείριση.
Δεύτερον, η μεταφορά γίνεται λιγότερο αποδοτική. Χωρίς συμπίεση σε δεσμίδες, η χωρητικότητα φόρτωσης είναι περιορισμένη, πράγμα που σημαίνει υψηλότερο κόστος μεταφοράς μακροπρόθεσμα.
Τρίτον, η χειροκίνητη διαλογή και ο χειρισμός απαιτούν περισσότερο εργατικό δυναμικό και περισσότερο χρόνο. Αυτό επηρεάζει τη ροή εργασίας και τη συνολική αποδοτικότητα.
Έτσι, το πραγματικό πρόβλημα δεν είναι μόνο η ποσότητα των απορριμμάτων, αλλά και πώς να μειωθεί ο όγκος και να βελτιωθεί ο χειρισμός με σταθερό τρόπο.
Η υδραυλική μηχανή συμπίεσης μετάλλων Y83-125 συμπιέζει τα χαλαρά μέταλλα σε κανονικές δεσμίδες, βοηθώντας τους πελάτες να βελτιώσουν την αποθήκευση, τη φόρτωση και την καθημερινή αποδοτικότητα χειρισμού.
Η ονομαστική της δύναμη είναι 1250kN, η οποία είναι κατάλληλη για συμπίεση απορριμμάτων μεσαίας κλίμακας. Η μηχανή χρησιμοποιεί εκτοξευόμενη εκφόρτιση δεσμίδας, η οποία είναι πρακτική και χρησιμοποιείται ευρέως σε αυλές ανακύκλωσης. Ο έλεγχος με χειροκίνητη βαλβίδα διατηρεί τη δομή απλή και αξιόπιστη, ειδικά για πελάτες που προτιμούν εύκολη συντήρηση και σταθερή λειτουργία.
Για πολλούς χρήστες, αυτή η μηχανή δεν αφορά μόνο τη δημιουργία δεσμίδων. Βοηθά επίσης να γίνει ολόκληρη η διαδικασία ανακύκλωσης πιο οργανωμένη.
| Στοιχείο | Παράμετρος |
|---|---|
| Μοντέλο | Y83-125 |
| Ονομαστική Δύναμη | 1250 kN |
| Μέγεθος Κουτιού Πρέσας | 1200 × 700 × 600 mm |
| Μέγεθος Δεσμίδας | 250 × 250 mm ή 300 × 300 mm |
| Μήκος Κύκλου | Περίπου 120 δευτ. |
| Πίεση Υδραυλικού Συστήματος | 25 MPa (6 MPa κατά την εκφόρτιση δεσμίδας) |
| Μοντέλο Υδραυλικής Αντλίας | 63YCY14-1B |
| Ονομαστική Πίεση Αντλίας | 31.5 MPa |
| Ονομαστική Παροχή Αντλίας | 63 ml/r |
| Μοντέλο Κινητήρα | Y180M-4 |
| Ισχύς Κινητήρα | 18.5 kW |
| Ταχύτητα Κινητήρα | 1470 rpm |
| Εκφόρτιση Δεσμίδας | Εκτοξευόμενη |
| Λειτουργία | Έλεγχος με χειροκίνητη βαλβίδα |
| Βάρος Μηχανής | Περίπου 5000 kg |
Σημείωση: Οι παραπάνω προδιαγραφές βασίζονται σε τυπική διαμόρφωση. Η προσαρμογή είναι διαθέσιμη σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη.
Αυτή η υδραυλική μηχανή συμπίεσης μετάλλων είναι κατάλληλη για:
Τυπικά υλικά περιλαμβάνουν απορρίμματα χάλυβα, απορρίμματα σιδήρου, κοψίματα μετάλλων, ελαφρά απορρίμματα, μεταχειρισμένα προφίλ και μικρές μεταλλικές κατασκευές. Για πελάτες που χρειάζεται να συμπιέσουν χαλαρά μέταλλα σε κανονικές δεσμίδες, αυτή η μηχανή είναι μια πρακτική επιλογή.
Ο χειριστής φορτώνει πρώτα τα μεταλλικά απορρίμματα στο κουτί της πρέσας. Στη συνέχεια, ο κύριος κύλινδρος, ο πλευρικός κύλινδρος και ο κύλινδρος της άνω καλύπτρας λειτουργούν διαδοχικά για να συμπιέσουν το υλικό από διαφορετικές κατευθύνσεις. Αφού σχηματιστεί η δεσμίδα, ο κύλινδρος εκτόξευσης την εκφορτίζει από τον θάλαμο.
Αυτή η αρχή λειτουργίας είναι απλή και αποδεδειγμένη. Βοηθά τη μηχανή συμπίεσης μεταλλικών απορριμμάτων να παράγει συμπαγείς δεσμίδες με σταθερή απόδοση, κάτι που είναι σημαντικό για την καθημερινή λειτουργία.
Εάν δεν είστε σίγουροι εάν αυτή η μηχανή ταιριάζει στο έργο σας, μπορείτε να λάβετε υπόψη τα ακόλουθα σημεία:
1. Ημερήσια χωρητικότητα
Εάν η αυλή σας έχει τακτικές ανάγκες χειρισμού απορριμμάτων αλλά δεν απαιτεί μια πολύ μεγάλη αυτόματη γραμμή, το μοντέλο 125 τόνων είναι συνήθως μια ισορροπημένη επιλογή.
2. Τύπος υλικού
Αυτό το μοντέλο είναι κατάλληλο για μεσαία και μικρά μεταλλικά απορρίμματα, όπως κοψίματα, προφίλ και ελαφρά απορρίμματα χάλυβα. Για πολύ βαριά μεγάλα απορρίμματα, ένα μοντέλο υψηλότερης χωρητικότητας μπορεί να είναι καλύτερο.
3. Χώρος και επένδυση
Με ισχύ 18.5kW και συμπαγή διάταξη, αυτή η μηχανή είναι κατάλληλη για πελάτες που θέλουν μια ισορροπία μεταξύ κόστους λειτουργίας και απόδοσης.
4. Προτιμώμενος τύπος ελέγχου
Εάν προτιμάτε μια απλή και αξιόπιστη μηχανή, ο έλεγχος με χειροκίνητη βαλβίδα είναι μια καλή επιλογή.
Έχουμε πάνω από 40 χρόνια εμπειρίας στην κατασκευή υδραυλικών μηχανημάτων. Με δικό μας εργοστάσιο και ομάδα μηχανικών, μπορούμε να παρέχουμε προσαρμοσμένες λύσεις με βάση τον τύπο υλικού, την παροχή ρεύματος και τις απαιτήσεις του έργου. Η παραγωγή μας ακολουθεί πρότυπα που σχετίζονται με το ISO9001.
Ε1: Τι υλικά μπορεί να χειριστεί αυτή η μηχανή;
Α: Είναι κατάλληλη για απορρίμματα χάλυβα, απορρίμματα σιδήρου, κοψίματα μετάλλων, ελαφρά απορρίμματα και άλλα κοινά ανακυκλώσιμα μεταλλικά υλικά.
Ε2: Μπορεί να προσαρμοστεί το μέγεθος της δεσμίδας;
Α: Τα τυπικά τμήματα δεσμίδων είναι 250×250mm ή 300×300mm. Οι λεπτομέρειες μπορούν να επιβεβαιωθούν ανάλογα με την εφαρμογή σας.
Ε3: Είναι η μηχανή δύσκολη στη λειτουργία;
Α: Όχι. Ο έλεγχος με χειροκίνητη βαλβίδα είναι απλός και πρακτικός για καθημερινή χρήση.
Ε4: Ποιο είναι το όφελος της εκτοξευόμενης εκφόρτισης δεσμίδας;
Α: Είναι μια ώριμη και ευρέως χρησιμοποιούμενη μέθοδος εκφόρτισης, κατάλληλη για κοινές εφαρμογές συμπίεσης μεταλλικών απορριμμάτων.
Ε5: Μπορείτε να προσαρμόσετε τη μηχανή;
Α: Ναι. Μπορούμε να προσαρμόσουμε τη διαμόρφωση με βάση τις πραγματικές σας ανάγκες.
Τα κύρια πλεονεκτήματα αυτής της υδραυλικής μηχανής συμπίεσης μετάλλων περιλαμβάνουν:
Για πελάτες που αναζητούν μια αξιόπιστη και οικονομικά αποδοτική μηχανή συμπίεσης μεταλλικών απορριμμάτων, αυτό το μοντέλο είναι μια αποδεδειγμένη επιλογή.
Παρέχουμε:
Κάθε μηχανή ελέγχεται πριν από την παράδοση. Εάν χρειαστεί, μπορούν επίσης να παρασχεθούν καθοδήγηση εγκατάστασης, συμβουλές θέσης σε λειτουργία και υποστήριξη λειτουργίας σύμφωνα με τις συνθήκες του έργου.![]()