Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
Περισσότερες πληροφορίες διευκολύνουν την καλύτερη επικοινωνία.
Υποβλήθηκε με επιτυχία!
We bellen je snel terug!
Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
|---|---|
| Μάρκα: | WANSHIDA |
| Πιστοποίηση: | CE and ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Q43L-8000L |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 Σετ |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Αξιοπλοϊκή συσκευασία |
| Χρόνος παράδοσης: | 30 Ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 10 σετ/μήνα |
| Μοντέλο: | Q43L-8000L | Δύναμη κοπής (kN): | 8000 |
|---|---|---|---|
| Μέγεθος χώρου φόρτωσης (mm): | 8000X1950X900 | Μήκος λεπίδας (mm): | 2000 |
| Σύστημα ψύξης λαδιού: | Σύστημα ψύξης αέρα | Υδραυλική πίεση του συστήματος: | 25 MPa |
| Ταχύτητα κοπής (φορές/λεπτό): | 2-3 | Ισχύς (kW): | 270 |
Υδραυλική βελονίστρα 800 τόνων με μήκος τροφοδοσίας 8000 mm
Και 25 MPa πίεση για την επεξεργασία των απορριμμάτων χάλυβα
Η υδραυλική μηχανή κοπής (Q43L-8000L) είναι μια βαριά βιομηχανική μηχανή που έχει σχεδιαστεί ειδικά για την επεξεργασία μεγάλων όγκων βαρέων μεταλλικών υπολειμμάτων.Σιδηροτροχία, δομικού χάλυβα, και μείγμα βαρέων απορριμμάτων σε διαχειρίσιμα μεγέθη για μεταφορά και φόρτιση στο φούρνο.
Ο εξοπλισμός αυτός εγκαθίσταται συνήθως σε εργοστάσια ανακύκλωσης μεγάλης κλίμακας, χάλυβα και εγκαταστάσεις διάλυσης πλοίων όπου απαιτείται συνεχής λειτουργία και υψηλή ικανότητα κοπής.Σε αντίθεση με τις μικρότερες μηχανές κοπής, αυτό το κούρεμα είναι σχεδιασμένο για μακροχρόνια λειτουργία με υψηλό φορτίο, καθιστώντας το βασικό κομμάτι εξοπλισμού στις σύγχρονες γραμμές επεξεργασίας σκουπιδιών.
| Άρθρο | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | Ειδικότερα: |
| Δύναμη κοπής | 8000 kN |
| Θάλαμος τροφοδοσίας | 8000 × 1950 × 900 mm |
| Διάστημα λεπίδας | 2000 mm |
| Υδραυλική πίεση | 25 MPa |
| Ταχύτητα κοπής | 2·3 φορές/min |
| Δύναμη | 270 kW |
| Σύστημα ψύξης | Ψύξη αέρα |
| Λειτουργία | Αυτοματοποιημένο PLC |
| Βάρος | 92000 kg |
Στην βιομηχανία ανακύκλωσης, η επεξεργασία των μικτών απορριμμάτων χάλυβα είναι συχνά αναποτελεσματική λόγω των ακανόνιστων σχημάτων και των ασυνεπών μεγεθών.Ένα κούρεμα θύρας βοηθά στη βελτίωση της ροής εργασίας, επιτρέποντας συνεχή και σταθερή κοπή.
Στα χαλυβουργεία, ο χειρισμός του δομικού χάλυβα και των σιδηρουργικών ράβδων μπορεί να είναι δύσκολος, ειδικά όταν πρόκειται για υπερμεγέθη υλικών.Ο μακρύς θάλαμος τροφοδοσίας επιτρέπει την πιο ομαλή επεξεργασία αυτών των υλικών χωρίς συχνή επανατοποθέτηση.
Στην βιομηχανία διάλυσης πλοίων, οι παχουλές πλάκες χάλυβα απαιτούν ισχυρή και αξιόπιστη απόδοση κοπής.
Σε έργα κατασκευής και κατεδάφισης, τα υλικά συντρίμμια είναι συχνά ακανόνιστα και δύσκολο να διαχειριστούν.
Δυνατότητα κοπής βαρέων βαρών
Η δύναμη κοπής 8000 kN έχει σχεδιαστεί για την επεξεργασία παχιάς πλάκας χάλυβα και πυκνού δομικού υλικού, εξασφαλίζοντας αποτελεσματική επεξεργασία χωρίς επαναλαμβανόμενους κύκλους κοπής
Διευρυμένος θάλαμος τροφοδοσίας
Το μήκος τροφοδοσίας 8000 mm επιτρέπει την απευθείας επεξεργασία μεγάλων υλικών, μειώνοντας την ανάγκη προεπεξεργασίας και βελτιώνοντας την αποτελεσματικότητα της ροής εργασίας
Υδραυλικό σύστημα υψηλής πίεσης
Το υδραυλικό σύστημα 25 MPa εξασφαλίζει σταθερή ισχύ πίεσης, η οποία είναι απαραίτητη για τη διατήρηση σταθερής απόδοσης κοπής υπό βαριά φορτία
Αυτόματος έλεγχος PLC
Το σύστημα PLC επιτρέπει την αυτοματοποιημένη λειτουργία, μειώνοντας την χειροκίνητη παρέμβαση και βελτιώνοντας τη συνολική αποτελεσματικότητα της παραγωγής
Σύστημα ψύξης αέρα
Ο σχεδιασμός ψύξης με αέρα εξασφαλίζει σταθερή λειτουργία κατά τη διάρκεια μακρών ωρών εργασίας και μειώνει την πολυπλοκότητα της συντήρησης
Η απόδοση του μηχανήματος υποστηρίζεται από βασικές τεχνικές παραμέτρους και όχι από γενικές περιγραφές
Η δύναμη κοπής 8000 kN επιτρέπει την επεξεργασία βαρέων και παχιάς υλικής συντρίμμιας
Το θάλαμο τροφοδοσίας 8000 mm επιτρέπει την άμεση εισαγωγή μεγάλων υλικών χωρίς πρόσθετο χειρισμό
Η υδραυλική πίεση 25 MPa εξασφαλίζει σταθερή δύναμη κοπής ακόμη και κατά τη συνεχή λειτουργία
Η ισχύς του κινητήρα 270 kW παρέχει επαρκή ενέργεια για βιομηχανικές εφαρμογές υψηλού φορτίου
2·3 κοψίματα ανά λεπτό εξασφαλίζει συνεπή απόδοση για επεξεργασία μεγάλης κλίμακας
Οι παραμέτροι αυτοί μεταφράζονται άμεσα σε βελτιωμένη παραγωγικότητα, μειωμένο κόστος εργασίας και χαμηλότερο επιχειρησιακό κίνδυνο
Οι εταιρείες επεξεργασίας απορριμμάτων αντιμετωπίζουν συχνά τις ακόλουθες προκλήσεις
Δυσκολία χειρισμού υπερμεγέθους και ακανόνιστων υλικών συντρίμμιας
Χαμηλή απόδοση κοπής κατά την επεξεργασία πάχους χάλυβα
Υψηλά κόστη εργασίας λόγω χειροκίνητου χειρισμού και επανατοποθέτησης
Συχνές διακοπές λειτουργίας του εξοπλισμού λόγω ασταθών συστημάτων
Αυτό το κούρεμα γκαράζ αντιμετωπίζει αυτά τα ζητήματα μέσω
Υψηλή δύναμη κοπής για βαριά υλικά
Συνεχή δομή τροφοδοσίας για μακρύ απόβλητο
Σταθερό υδραυλικό σύστημα για σταθερή απόδοση
Αυτόματο σύστημα ελέγχου για τη μείωση της εξάρτησης από την εργασία
Τι υλικά μπορεί αυτή η διαδικασία κούρεμα γκαράζ
Είναι κατάλληλο για χαλυβουργικές πλάκες, σιδερένια ράβδους, δομικό χάλυβα και μικτά βαριά σκουπίδια
Ποια είναι η αναμενόμενη παραγωγική ικανότητα
Η χωρητικότητα εξαρτάται από τον τύπο του υλικού και τις συνθήκες τροφοδοσίας, αλλά η μηχανή είναι σχεδιασμένη για συνεχή βιομηχανική λειτουργία
Μπορεί να επεξεργαστεί μακρά υλικά απόβλητα
Ναι, ο θάλαμος τροφοδοσίας 8000 mm έχει σχεδιαστεί ειδικά για τη χειρισμό μεγάλων υλικών.
Είναι η μηχανή κατάλληλη για λειτουργία σε βαριά οχήματα;
Ναι, είναι κατασκευασμένο για συνεχή βιομηχανική χρήση υψηλού φορτίου.![]()