Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
Περισσότερες πληροφορίες διευκολύνουν την καλύτερη επικοινωνία.
Υποβλήθηκε με επιτυχία!
We bellen je snel terug!
Αφήστε ένα μήνυμα
We bellen je snel terug!
Το μήνυμά σας πρέπει να αποτελείται από 20-3.000 χαρακτήρες!
Παρακαλούμε ελέγξτε το email σας!
| Τόπος καταγωγής: | Jiangsu |
|---|---|
| Μάρκα: | Wanshida |
| Πιστοποίηση: | ISO9001,CE |
| Αριθμό μοντέλου: | Q43-2500 |
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 ΣΕΤ |
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Sea Worthy |
| Χρόνος παράδοσης: | 25-35 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | L/C, T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | 30 σετ/μήνα |
| Μοντέλο: | Q43-2500 | Μήκος μαχαιριού διάτμησης: | 1000mm |
|---|---|---|---|
| Δυναμικό: | 380V, Προσαρμογή | Συχνότητα ανά λεπτό: | 8 με 16 φορές |
| Εγγύηση: | 1 Έτος | Διαδρομή κομμένου κυλίνδρου: | 210 χλστ |
| Μεγαλύτερο άνοιγμα λεπίδας: | 285 χλστ | βάρος: | περίπου 4,2 τόνους |
| Επισημαίνω: | Μηχανή κοπής απορριμμάτων 15 mm,Μηχανή κούρεψης απορριμμάτων,Μηχανή κοπής απορριμμάτων 90 μοιρών |
||
Μηχανή κοπής παλιοσίδερων 2500KN με μήκος λεπίδας 1000mm και σταθερή απόδοση κοπής
Το υδραυλικό ψαλίδι αλιγάτορας Q43-2500 είναι μια λύση κοπής μετάλλων υψηλής απόδοσης, σχεδιασμένη για περιβάλλοντα επεξεργασίας παλιοσίδερων βαρέως τύπου. Με ισχυρή δύναμη κοπής 2500kN και μήκος λεπίδας 1000mm, αυτό το μηχάνημα είναι κατασκευασμένο για να χειρίζεται αποτελεσματικά απαιτητικά υλικά όπως χαλύβδινες ράβδους, σωλήνες, προφίλ και μικτά παλιοσίδερα.
Κατασκευασμένο για πραγματικές εγκαταστάσεις ανακύκλωσης, αυτό το ψαλίδι αλιγάτορας συνδυάζει ισχυρή υδραυλική απόδοση με σταθερή λειτουργία και μεγάλη διάρκεια ζωής. Είναι ιδιαίτερα κατάλληλο για περιοχές όπου τα μηχανήματα πρέπει να λειτουργούν συνεχώς υπό δύσκολες συνθήκες, όπως η Νότια Αμερική, η Νοτιοανατολική Ασία και η Μέση Ανατολή.
Σε αντίθεση με ελαφρύτερα μοντέλα, το Q43-2500 είναι βελτιστοποιημένο για την κοπή παχύτερων και πυκνότερων υλικών, διατηρώντας παράλληλα έναν σταθερό ρυθμό κοπής 8–16 κύκλων ανά λεπτό. Η στιβαρή του δομή και το ανθεκτικό υλικό λεπίδας H13 εξασφαλίζουν μακροπρόθεσμη απόδοση με ελάχιστη συντήρηση.
Για αγοραστές που αναζητούν μια αξιόπιστη και οικονομικά αποδοτική λύση κοπής παλιοσίδερων, αυτό το μοντέλο προσφέρει εξαιρετική ισορροπία μεταξύ δύναμης κοπής, λειτουργικής αποδοτικότητας και αξίας επένδυσης.
Πολλές επιχειρήσεις ανακύκλωσης παλιοσίδερων αντιμετωπίζουν κοινές προκλήσεις:
Καθώς ο όγκος των παλιοσίδερων αυξάνεται, αυτά τα ζητήματα επηρεάζουν άμεσα την παραγωγικότητα, το κόστος εργασίας και τη συνολική κερδοφορία.
Το ψαλίδι αλιγάτορας Q43-2500 έχει σχεδιαστεί για να λύσει αυτά τα προβλήματα με:
Αυτό το μηχάνημα βοηθά τις εγκαταστάσεις ανακύκλωσης να αυξήσουν την αποδοτικότητα, να μειώσουν την εξάρτηση από εργατικό δυναμικό και να επιτύχουν πιο προβλέψιμη παραγωγή.
| Στοιχείο | Παράμετρος |
|---|---|
| Μοντέλο | Q43-2500 |
| Δύναμη Κοπής | 2500 kN |
| Μήκος Λεπίδας | 1000 mm |
| Μέγιστο Μέγεθος Κοπής | 70 × 70 mm / Ø80 mm |
| Συχνότητα Κοπής | 8–16 φορές/λεπτό |
| Υδραυλική Πίεση | 21 MPa |
| Ισχύς Κινητήρα | 2 × 15 kW |
| Λειτουργία | Χειροκίνητη / PLC Ημι-Αυτόματη |
| Μέγεθος Μηχανής | 2800 × 1000 × 1600 mm |
| Βάρος | Περίπου 4,2 τόνοι |
Το Q43-2500 χρησιμοποιείται ευρέως σε:
Είναι κατάλληλο για την κοπή:
Το μηχάνημα λειτουργεί χρησιμοποιώντας ένα υδραυλικό σύστημα κίνησης. Το υλικό παλιοσίδερων τροφοδοτείται χειροκίνητα στην περιοχή κοπής, όπου ο κύλινδρος συγκράτησης ασφαλίζει το υλικό στη θέση του. Στη συνέχεια, ο κύλινδρος κοπής οδηγεί τη λεπίδα προς τα κάτω με υψηλή δύναμη για να κόψει το υλικό.
Μετά από κάθε κύκλο, η λεπίδα επιστρέφει στην αρχική της θέση, επιτρέποντας συνεχή λειτουργία. Το σύστημα έχει σχεδιαστεί για σταθερότητα, εξασφαλίζοντας ομαλή κίνηση χωρίς κραδασμούς, γεγονός που βελτιώνει τόσο την ασφάλεια όσο και την ακρίβεια κοπής.
Κατά την επιλογή ενός ψαλιδιού αλιγάτορας, λάβετε υπόψη τους ακόλουθους παράγοντες:
Εάν η λειτουργία σας απαιτεί σταθερή απόδοση με μέτρια έως βαριά παλιοσίδερα, το Q43-2500 είναι μια πρακτική και αξιόπιστη επιλογή.
1. Τι υλικά μπορεί να κόψει αυτό το μηχάνημα;
Μπορεί να κόψει χαλύβδινες ράβδους, σωλήνες, προφίλ και μικτά παλιοσίδερα έως 70×70mm ή 80mm διάμετρο.
2. Είναι αυτό το μηχάνημα κατάλληλο για συνεχή λειτουργία;
Ναι, έχει σχεδιαστεί για σταθερή, συνεχή χρήση σε εγκαταστάσεις ανακύκλωσης με σταθερή απόδοση.
3. Πόσο συχνά χρειάζεται αντικατάσταση η λεπίδα;
Η λεπίδα είναι κατασκευασμένη από ανθεκτικό υλικό και μπορεί να ακονιστεί πολλές φορές. Η διάρκεια ζωής της εξαρτάται από τη χρήση, αλλά αποδίδει καλά υπό σωστή συντήρηση.
4. Μπορεί αυτό το μηχάνημα να αναβαθμιστεί σε αυτόματο έλεγχο PLC;
Ναι, η ημι-αυτόματη λειτουργία PLC μπορεί να προσαρμοστεί με βάση τις απαιτήσεις του πελάτη.
5. Ποιος είναι ο χρόνος παράδοσης;
Συνήθως 30 εργάσιμες ημέρες μετά την κατάθεση, ανάλογα με το πρόγραμμα παραγωγής.